WYNIKI GRY

Drodzy Gracze!

13. Nocna Książęca Gra Miejska za nami! Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mogliśmy się po roku przerwy znów spotkać na żywo. Przybyliście do nas z różnych stron. Na liście miejsc, m.in. Pszczyna, Łąka, Gostyń, Brzeźce, Czechowice-Dziedzice, Tarnowskie Góry, Bielsko-Biała, Tychy, Sosnowiec, Wieszowa, Ruda Śląska, Wodzisław Śląski, Jastrzębie Zdrój, a nawet Nowy Targ i Rzeszów!

Tegoroczna trasa spodobałaby się Staremu Księciu. Przez las, wśród drzew, z widokiem na rozległe stawy. Wiemy, że niektórzy po tym długim spacerze musieli moczyć w domu obolałe nogi, ale mam nadzieję, że nie żałujecie kilkunastu tysięcy kroków po pięknej, nocnej Pszczynie.

Chętnie poznamy Wasze wrażenia, opinie i spostrzeżenia. Wyślijcie je nam proszę na gra@silesiaevents.pl. Wasze zdanie jest dla nas bardzo ważne!

Poniżej prezentujemy wyniki i z radością ogłaszamy, że wszystkie drużyny zostają nagrodzone słodkimi niespodziankami! Nagrody można odbierać w Biurze Informacji Turystycznej w Pszczynie w godzinach otwarcia, podając nazwisko osoby, która była kapitanem drużyny.

Jesteście wielcy!

NR DRUŻYNY                                                       WYNIK (MAX TO 19 PKT)

12 – ŻUBRÓWKI DWIE 15
11 – BICZOWNICY VON PLESS 19
13 14
14 – KSIĄŻĘCE TRIO W DUECIE 15
15 – DAISIKI 14
21 – ODKRYWCY PSZCZYNY 17
22 – KAMRATY Z PSZCZYNY 19
23 – ZABIEGANI ZA PERŁAMI 16
24 – CI SPOD 5 14
25 – SMOLONA TEAM 14
31 – ZAMKOWE BEBOKI 19
32 – BEZ POJĘCIA 19
33 – GIBKIE FRELE 16
34 – DZIABĄCZKI W PSZCZYNIE 12
37 – PIASTÓW 19
41 – MOTYKA I GRABIE 17
42 – LADY AND HATMEN 17
44 – OHINE 14
45 -DZIKIE DZIKI 18
51 – CYRANKOWE SARENKI 17
52 – SZLACHTA ŁĄCKA 14
53 – PSZCZYNA LOVERS 16
54 – TRUFLE MIEJSKIE 13
55 – JARCZAK 14
58 – PSZCZYNIANKI 14
61 – ARYSTOKRACI.PL 7
62 – ŚLIZGONI 15
63 – SZCZĘŚLIWA 13 12
64 – ZDEMASKOWANUI 14
71 – THE 15
72 – ENDIKI 9
73 – ŻABIE ZWŁOKI 12
74 – DUCHY LASU 11

 

REZERWACJA MIEJSC

REZERWACJA MIEJSC

Rezerwacja miejsc otworzy się 10 maja o godzinie 20.00 na stronie https://zarezerwuj.thegame.pl i potrwa do wyczerpania miejsc. Żeby dokonać rezerwacji miejsc należy wypełnić formularz.

Jeśli w danym momencie miejsc w rezerwacji internetowej już nie ma to głowa do góry!  Radzimy zaglądać regularnie na stronę rezerwacji, szczególnie bliżej piątku 14 maja, bo ewentualne rezygnacje zgłoszone przez zespoły z wcześniejszymi rezerwacjami spowodują powrót wolnych miejsc do puli.

13. NOCNA KSIĄŻĘCA GRA MIEJSKA W PSZCZYNIE – TROPEM HISTORII STAREGO KSIĘCIA

W sobotę 15 maja br. w Pszczynie po raz trzynasty odbędzie się Nocna Książęca Gra Miejska. Będzie to edycja wyjątkowa, bo na żywo i w terenie. Decyzja o organizacji gry w takiej formie została podjęta po niedawnym ogłoszeniu harmonogramu luzowania obostrzeń. Nie zapominamy jednak o trwającej pandemii, dlatego gra zostanie zorganizowana z zachowaniem obowiązujących aktualnie zasad bezpieczeństwa.

W grze będzie mogło wziąć udział maksymalnie 112 osób, które dokonają wcześniejszej rezerwacji miejsc. Drużyny, liczące od 2 do 5 osób, będą rozpoczynać zabawę w turach, o różnych godzinach. W każdej turze będzie nie więcej niż 16 osób. Pierwsza tura wyruszy na trasę o 18.00, a kolejne co 30 minut, aż do 21.00.

Trasa obejmie obszar od Skansenu aż po Staw Cyranka, czyli będzie to dość wymagający spacer. Zadania na trasie będą bezobsługowe, bez udziału aktorów i animatorów. Nie będzie również wspólnego zakończenia gry. W tym roku wydłużamy mocno limit czasu na wykonanie zadań (za wyjątkiem Skansenu, który będzie otwarty dla graczy tylko do 23.00). Nie będzie też rywalizacji o nagrodę główną. Pragniemy, by po wielu miesiącach ograniczeń, każda drużyna mogła spokojnie rozkoszować się tym, co przygotowaliśmy w różnych pięknych zakątkach Pszczyny.

STARY KSIĄŻĘ

Bohaterem tegorocznej gry będzie najdłużej panujący w rodzinie Hochbergów – książę Jan Henryk XI von Pless, który przez 52 lata swoich rządów ogromnie rozwinął swoje dobra. Był to człowiek wielu talentów. Był świetnym gospodarzem, zdolnym biznesmenem i managerem. Rozwijał i modernizował na swoich ziemiach rolnictwo i leśnictwo. To on sprowadził żubry na ziemię pszczyńską. Otwierał kopalnie, huty, budował linie kolejowe i wyniósł na szczyt browar w Tychach. Do tego był odważnym wojakiem, pełnym pasji miłośnikiem i hodowcą koni, projektantem liberii dla służących oraz twórcą używanego do dziś myśliwskiego instrumentu sygnałowego. Miał szóstkę dzieci, ale najbardziej znany jest jego syn, Jan Henryk XV Hochberg, który pojął za żonę słynną księżną Daisy.

Podczas gry drużyny wyposażone w smartfony będą przemierzać nocną Pszczynę tropem miejsc, które są związane z historią Starego Księcia. W każdym z miejsc znajdą link do odsłuchania ciekawej historii oraz zadanie lub zagadkę. Rozwiązania będzie można wysłać bez pośpiechu, ale nie później, niż do godziny 1 w nocy. Wyniki ogłosimy kolejnego dnia. Drużyny, które podadzą co najmniej połowę prawidłowych odpowiedzi mogą liczyć na drobną nagrodę, która będzie do odebrania w ustalonym terminie w Biurze Informacji Turystycznej na pszczyńskim Rynku. Natomiast dla wszystkich uczestników mamy niespodzianki, które rozdamy przy starcie gry.

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ W GRZE

Ze względu na trwającą pandemię koronawirusa i obowiązujące obostrzenia, w grze będzie mogło wziąć udział nie więcej niż 112 osób w drużynach od 2 do 5 osób, gdzie co najmniej jedna osoba jest pełnoletnia.

Starty kolejnych tur, po maksymalnie 16 osób w każdej, przewidziane są o: 18.00, 18.30, 19.00, 19.30, 20.00, 20.30 i 21.00.

Udział w grze jest bezpłatny, ale wymaga internetowej rezerwacji miejsc.

REZERWACJA MIEJSC

Rezerwacja miejsc otworzy się 10 maja o godzinie 20.00 na stronie https://zarezerwuj.thegame.pl i potrwa do wyczerpania miejsc. Żeby dokonać rezerwacji miejsc należy wypełnić formularz.

Jeśli w danym momencie miejsc w rezerwacji internetowej już nie ma to głowa do góry!  Radzimy zaglądać regularnie na stronę rezerwacji, szczególnie bliżej piątku 14 maja, bo ewentualne rezygnacje zgłoszone przez zespoły z wcześniejszymi rezerwacjami spowodują powrót wolnych miejsc do puli.

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO UDZIAŁU W GRZE?

Do udziału w imprezie nie jest potrzebna żadna specjalistyczna wiedza. Ważniejsza jest ciekawość, spryt i spostrzegawczość oraz poczucie humoru.

Gra odbywa się w plenerze i wymaga sporo chodzenia, warto więc zadbać o wygodny strój i obuwie oraz coś przeciwdeszczowego. Po zmroku przyda się latarka. Pamiętajcie także o czymś do picia i jedzenia oraz podstawowej apteczce.

Do gry w tym roku niezbędny jest smartfon z dostępem do Internetu. Zadbajcie o powerbank, na wypadek gdyby telefon miał się rozładować na trasie, bo uniemożliwi to ukończenie gry.

Zgodnie z wieloletnią tradycją zachęcamy też do przebierania w stylu retro, choć w tym roku wyjątkowo nie będzie to premiowane punktami. Ale cudownie będzie, jeśli choć część z Was przebierze się dla radości swojej i naszej!

KTO ZA TYM STOI?

Organizatorami gry są: Urząd Miejski w Pszczynie i Pszczyńskie Centrum Kultury, a producentem wykonawczym firma Silesia Events. Partnerem Gry jest Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej sp. z o. o.