11. Gra Książęca w Pszczynie – KSIĄŻĘCA FORTUNA

W sobotę 18 maja w Pszczynie po raz jedenasty odbędzie się Gra Książęca. Fabularna gra terenowa co roku przyciąga z całego województwa setki amatorów poznawania historii miasta i jego dawnych mieszkańców przez zabawę.

KSIĄŻĘCA FORTUNA

Tegoroczna edycja gry będzie poświęcona książęcej fortunie Hochbergów. A była ona imponująca! Od połowy XIX wieku aż do II wojny światowej w rękach rodu znajdowały się ziemie uprawne, lasy, stawy,  kopalnie, elektrownie, cegielnie, kamieniołomy i browary – w tym największy w II Rzeczpospolitej Browar Książęcy w Tychach. Hochbergowie posiadali też liczne dobra na dzisiejszym Dolnym Śląsku, w tym trzeci co do wielkości zamek w Polsce – Zamek Książ w Wałbrzychu. Będzie to zastrzyk nowej, pogłębionej wiedzy na temat tego, co obejmował majątek rodu i jakie dobra należały do Hochbergów.

Na czas gry uczestnicy zamienią się w zarządców książęcych dóbr i zmierzą z ekonomicznymi wyzwaniami inspirowanymi popularnymi grami, takimi jak m.in. „Monopoly”. Głównym celem gry będzie jak najlepsze zarządzanie tytułową książęcą fortuną. Wszystko to w scenerii najpiękniejszych miejsc w Pszczynie.

Grę wygra drużyna, która w trakcie gry najbardziej rozwinie książęce dobra.

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ W GRZE

Tegoroczna gra będzie trwała 4 godziny od 17.30 do 21.30, z ogłoszeniem wyników o 23.00.

Do udziału w grze zachęcamy osoby w każdym wieku (dzieci w towarzystwie dorosłych), którzy chcą w aktywny i atrakcyjny sposób poznać to, co w Pszczynie najciekawsze.

Udział w grze jest bezpłatny.

W grze można brać udział w zespołach od 2 do 4 osób. Przynajmniej jedna osoba w zespole musi być pełnoletnia.

Drużyny, które chcą wziąć udział w grze i nie mają rezerwacji miejsc zapraszamy do możliwości zapisów od godziny 16.00 do 17.00 w hallu Ratusza (Rynek), gdzie czekać będą miejsca dla maksymalnie 50 osób w drużynach od 2 do 4 osób w każdej. Zapisy będą prowadzone do wyczerpania miejsc.

Drużyny, które mają już potwierdzoną rezerwację miejsc na tę grę zgłaszają się między 16.00 a 17.00 do hallu Ratusza (Rynek) by sfinalizować formalności oraz odebrać materiały potrzebne przed startem.

Nagrodą główną gry jest weekend w Zamku Książ w Wałbrzychu, który jest miastem partnerskim Pszczyny.

Dla pozostałych drużyn do zdobycia również wiele nagród dodatkowych ufundowanych przez Sponsorów. Są to: Restauracja Kameralna,  Hotel Styl 70, Planeta 70 Spa, Oblaty Śląskie, Centrum Handlowe Stara Kablownia, Sztamfer, Pivnica Pub & Club, Pszczyńskie Centrum Kultury, Agencja Rozwoju i Poromocji Ziemi Pszczyńskiej, Multikino Czechowice-Dziedzice, Sklep Odzieżowy Adriano Calitri, Salon Orange w Pszczynie i Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Pszczynie.

REZERWACJA MIEJSC

Aby zagwarantować sobie miejsca w grze można skorzystać z wcześniejszej internetowej rezerwacji miejsc, która otworzy się 12 maja o godzinie 20.00 TUTAJ. Rezerwacja nie jest obowiązkowa, ale daje pewność Tobie i Twojej drużynie, że nie zabraknie dla Was miejsc w grze.

Żeby skorzystać z rezerwacji internetowej wejdź na tę stronę od 12 maja od godziny 20.00 i wypełnij formularz. Rezerwacja będzie otwarta aż do 17 maja do godz. 23:59 lub do wcześniejszego wyczerpania miejsc dla 150 osób  w drużynach od 2 do 4 osób w każdej.

Jeśli w danym momencie miejsc w rezerwacji internetowej już nie ma to głowa do góry! – w grze jest jeszcze dodatkowo miejsce dla 50 osób w drużynach od 2 do 4 osób w każdej, które czekają w dniu gry na drużyny, które zgłoszą się osobiście do punktu rejestracji w hallu Ratusza na pszczyńskim Rynku.  To szansa dla tych, którym nie uda się zarezerwować miejsc w grze drogą elektroniczną.  Drużyny bez rezerwacji, które są zainteresowane udziałem w grze zapraszamy do zapisów od 16.00 do 17.00 lub do wcześniejszego wyczerpania limitu miejsc dla 50 osób w drużynach od 2 do 4 osób.

Nawet jeśli po otwarciu rezerwacji miejsca szybko się skończą to radzimy zaglądać na tę stronę regularnie, szczególnie bliżej piątku 17 maja, bo ewentualne rezygnacje zgłoszone przez zespoły z wcześniejszymi rezerwacjami spowodują powrót wolnych miejsc do puli.

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO UDZIAŁU W GRZE?

Do udziału w imprezie nie jest potrzebna żadna specjalistyczna wiedza. Ważniejsza jest ciekawość, spryt i spostrzegawczość oraz poczucie humoru.

Gra odbywa się w plenerze i wymaga sporo chodzenia, warto więc zadbać o wygodny strój i obuwie oraz coś przeciwdeszczowego. Należy zabrać ze sobą aparat fotograficzny z wyświetlaczem (może być w telefonie), przyda się również radio (może być w telefonie).

Jeśli choć jedna osoba w drużynie przebierze się w stylu retro to, choć nie jest to obowiązkowe, drużyna otrzyma bonusowy punkt.

KTO ZA TYM STOI?

Organizatorami gry są: Urząd Miejski w Pszczynie i Pszczyńskie Centrum Kultury, a producentem wykonawczym firma Silesia Events.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *