10. Jubileuszowa Gra Książęca w Pszczynie – CZAS NIEZWYKŁYCH KOBIET

DWIE GRY NA URODZINY

W sobotę 19 maja w Pszczynie po raz dziesiąty odbędzie się Gra Książęca. Fabularna gra terenowa co roku przyciąga z całego województwa setki amatorów poznawania historii miasta i jego dawnych mieszkańców przez zabawę.

Chcemy, by w jubileuszowej imprezie wzięło udział jak najwięcej osób, dlatego gra odbędzie się dwa razy tego samego dnia! Będzie to w obu przypadkach ta sama gra, a różnić je będzie jedynie godzina rozpoczęcia i zakończenia.

Pierwsza edycja gry odbędzie się od 11.00 do 15.00, z ogłoszeniem wyników o 16.00. Polecamy ją szczególnie drużynom z dziećmi, dla których nocna gra odbywa się zbyt późno oraz tym, którzy udział w grze chcą połączyć z innymi wieczornymi wydarzeniami Nocy Muzeów. Drużyny, które chcą zapisać się do gry startującej o 11.00 oraz te, które mają już potwierdzoną rezerwację miejsc na tę grę zgłaszają się między 9.30 a 10.30 do hallu Ratusza (Rynek) by sfinalizować formalności oraz odebrać materiały potrzebne przed startem.

Druga edycja gry, zwana tradycyjnie nocną, odbędzie się od 18.00 do 22.00, z ogłoszeniem wyników o 23.00. Drużyny, które chcą zapisać się do gry startującej o 18.00 oraz te, które mają już potwierdzoną rezerwację miejsc na tę grę zgłaszają się między 16.30 a 17.30 do hallu Ratusza (Rynek) by sfinalizować formalności oraz odebrać materiały potrzebne przed startem.

Nagrodą główną dla zdobywców najlepszych wyników w każdej z gier jest weekend w Zamku Książ w Wałbrzychu, który jest miastem partnerskim Pszczyny. Dla pozostałych drużyn do zdobycia również wiele nagród dodatkowych ufundowanych przez Sponsorów.

CZAS NIEZWYKŁYCH KOBIET

Tegoroczną grą w sposób szczególny rządzić będą niezwykłe kobiety epoki księżnej Daisy, z nią samą w roli głównej! Te z najwyższych sfer i te bez arystokratycznego pochodzenia. Uczestnicy gry poznawać będą bohaterki oraz ich historie w scenerii najpiękniejszych miejsc w Pszczynie, w tym: w Parku Zamkowym, Zagrodzie Wsi Pszczyńskiej, Ratuszu oraz Pokazowej Zagrodzie Żubrów. Zadania gry będą kobieco różnorodne i zaskakujące. Nie zabraknie też i męskiego pierwiastka dla przełamania i zachęty dla Panów biorących udział w grze.

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ W GRZE?

Do udziału w grze zachęcamy Panie i Panów w każdym wieku (dzieci w towarzystwie dorosłych), którzy chcą w aktywny i atrakcyjny sposób poznać to, co w Pszczynie najciekawsze.

Udział w grze jest bezpłatny.

W grze można brać udział w zespołach od 2 do 4 osób. Przynajmniej jedna osoba w zespole musi być pełnoletnia.

Warunkiem udziału w grze jest rejestracja w hallu Urzędu Miejskiego na Rynku. Dla osób chcących wziąć udział w dziennej edycji gry rejestracja rozpocznie się o 9.30 i zakończy o 10.40, a dla chętnych do udziału w grze nocnej rejestracja potrwa od 16.30 do 17.40. Miejsca dla drużyn będą oferowane do momentu wyczerpania limitu 150 uczestników w każdej z gier.

Aby zagwarantować sobie miejsca w grze można skorzystać z wcześniejszej internetowej rezerwacji miejsc dostępnej TUTAJ. Z rezerwacji internetowej można korzystać od 13 maja od godziny 20.00 do 18 maja do godz. 23:59 lub do wcześniejszego wyczerpania 100 miejsc przeznaczonych do rezerwacji w każdej z edycji gier.

Jeśli miejsc w rezerwacji internetowej już nie ma to głowa do góry! – jest jeszcze możliwość zapisu drużyny w dniu gry, na miejscu w Pszczynie, przed startem danej edycji gry. Przed grą startującą o 11.00 oferować będziemy 50 miejsc w grze i chętnych zapraszamy od 9.30 do hallu Ratusza na Rynku. W tym czasie nie będzie można zapisywać się na grę wieczorną – ta pula miejsc będzie dostępna dopiero od godziny 16.30. Przed grą startującą o 18.00 oferować będziemy 50 miejsc w grze i chętnych zapraszamy od 16.30 do hallu Ratusza na Rynku. Miejsca będą oferowane do wyczerpania limitu.

Jeśli miejsc w rezerwacji internetowej w danym momencie nie ma to i tak warto wracać na stronę https://pszczyna.thegame.pl co jakiś czas, szczególnie w przededniu gry, bo ewentualne rezygnacje wcześniej zarezerwowanych drużyn spowodują powrót wolnych miejsc do puli i ich pojawienie się w systemie.

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO UDZIAŁU W GRZE?

Do udziału w imprezie nie jest potrzebna żadna specjalistyczna wiedza. Ważniejsza jest ciekawość, spryt i spostrzegawczość oraz poczucie humoru.

Gra odbywa się w plenerze i wymaga sporo chodzenia, warto więc zadbać o wygodny strój i obuwie oraz coś przeciwdeszczowego. W przypadku gry nocnej przydadzą się dodatkowo latarki.

Jeśli choć jedna osoba w drużynie przebierze się w stylu retro to, choć nie jest to obowiązkowe, drużyna otrzyma bonusowy punkt.

WYZWANIE DODATKOWE DLA OTWARTYCH MĘŻCZYZN

Dodatkowe niespodzianki przewidujemy dla Panów, którzy najpiękniej przebiorą się za kobiety i to koniecznie w stylu retro z XIX lub pierwszej połowy XX wieku. Liczymy na Was chłopaki!

KTO ZA TYM STOI?

Organizatorami gry są: Urząd Miejski w Pszczynie i Pszczyńskie Centrum Kultury, a producentem wykonawczym firma Silesia Events. Partnerami gry są: Zagroda Wsi Pszczyńskiej, Pokazowa Zagroda Żubrów i Muzeum Prasy Śląskiej.

Sponsorami nagród są: Zamek Książ, Hotel i Restauracja Styl 70, Spa & Wellness Planeta 70,  Sztamfer Burger Bar, CH Stara Kablownia, Pub Club Pivnica, Pszczyńskie Centrum Kultury, Salon Orange, Śląskie Oblaty, MORiS Pszczyna, Zakłady Mięsne Henryk Kania, Hotel Piaskowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *