10. Jubileuszowa Gra Książęca w Pszczynie – CZAS NIEZWYKŁYCH KOBIET

DWIE GRY NA URODZINY

W sobotę 19 maja w Pszczynie po raz dziesiąty odbędzie się Gra Książęca. Fabularna gra terenowa co roku przyciąga z całego województwa setki amatorów poznawania historii miasta i jego dawnych mieszkańców przez zabawę.

Chcemy, by w jubileuszowej imprezie wzięło udział jak najwięcej osób, dlatego gra odbędzie się dwa razy tego samego dnia! Będzie to w obu przypadkach ta sama gra, a różnić je będzie jedynie godzina rozpoczęcia i zakończenia.

Pierwsza edycja gry odbędzie się od 11.00 do 15.00, z ogłoszeniem wyników o 16.00. Polecamy ją szczególnie drużynom z dziećmi, dla których nocna gra odbywa się zbyt późno oraz tym, którzy udział w grze chcą połączyć z innymi wieczornymi wydarzeniami Nocy Muzeów. Drużyny, które chcą zapisać się do gry startującej o 11.00 oraz te, które mają już potwierdzoną rezerwację miejsc na tę grę zgłaszają się między 9.30 a 10.30 do hallu Ratusza (Rynek) by sfinalizować formalności oraz odebrać materiały potrzebne przed startem.

Druga edycja gry, zwana tradycyjnie nocną, odbędzie się od 18.00 do 22.00, z ogłoszeniem wyników o 23.00. Drużyny, które chcą zapisać się do gry startującej o 18.00 oraz te, które mają już potwierdzoną rezerwację miejsc na tę grę zgłaszają się między 16.30 a 17.30 do hallu Ratusza (Rynek) by sfinalizować formalności oraz odebrać materiały potrzebne przed startem.

Nagrodą główną dla zdobywców najlepszych wyników w każdej z gier jest weekend w Zamku Książ w Wałbrzychu, który jest miastem partnerskim Pszczyny. Dla pozostałych drużyn do zdobycia również wiele nagród dodatkowych ufundowanych przez Sponsorów.

CZAS NIEZWYKŁYCH KOBIET

Tegoroczną grą w sposób szczególny rządzić będą niezwykłe kobiety epoki księżnej Daisy, z nią samą w roli głównej! Te z najwyższych sfer i te bez arystokratycznego pochodzenia. Uczestnicy gry poznawać będą bohaterki oraz ich historie w scenerii najpiękniejszych miejsc w Pszczynie, w tym: w Parku Zamkowym, Zagrodzie Wsi Pszczyńskiej, Ratuszu oraz Pokazowej Zagrodzie Żubrów. Zadania gry będą kobieco różnorodne i zaskakujące. Nie zabraknie też i męskiego pierwiastka dla przełamania i zachęty dla Panów biorących udział w grze.

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ W GRZE?

Do udziału w grze zachęcamy Panie i Panów w każdym wieku (dzieci w towarzystwie dorosłych), którzy chcą w aktywny i atrakcyjny sposób poznać to, co w Pszczynie najciekawsze.

Udział w grze jest bezpłatny.

W grze można brać udział w zespołach od 2 do 4 osób. Przynajmniej jedna osoba w zespole musi być pełnoletnia.

Warunkiem udziału w grze jest rejestracja w hallu Urzędu Miejskiego na Rynku. Dla osób chcących wziąć udział w dziennej edycji gry rejestracja rozpocznie się o 9.30 i zakończy o 10.40, a dla chętnych do udziału w grze nocnej rejestracja potrwa od 16.30 do 17.40. Miejsca dla drużyn będą oferowane do momentu wyczerpania limitu 150 uczestników w każdej z gier.

Aby zagwarantować sobie miejsca w grze można skorzystać z wcześniejszej internetowej rezerwacji miejsc dostępnej TUTAJ. Z rezerwacji internetowej można korzystać od 13 maja od godziny 20.00 do 18 maja do godz. 23:59 lub do wcześniejszego wyczerpania 100 miejsc przeznaczonych do rezerwacji w każdej z edycji gier.

Jeśli miejsc w rezerwacji internetowej już nie ma to głowa do góry! – jest jeszcze możliwość zapisu drużyny w dniu gry, na miejscu w Pszczynie, przed startem danej edycji gry. Przed grą startującą o 11.00 oferować będziemy 50 miejsc w grze i chętnych zapraszamy od 9.30 do hallu Ratusza na Rynku. W tym czasie nie będzie można zapisywać się na grę wieczorną – ta pula miejsc będzie dostępna dopiero od godziny 16.30. Przed grą startującą o 18.00 oferować będziemy 50 miejsc w grze i chętnych zapraszamy od 16.30 do hallu Ratusza na Rynku. Miejsca będą oferowane do wyczerpania limitu.

Jeśli miejsc w rezerwacji internetowej w danym momencie nie ma to i tak warto wracać na stronę https://pszczyna.thegame.pl co jakiś czas, szczególnie w przededniu gry, bo ewentualne rezygnacje wcześniej zarezerwowanych drużyn spowodują powrót wolnych miejsc do puli i ich pojawienie się w systemie.

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO UDZIAŁU W GRZE?

Do udziału w imprezie nie jest potrzebna żadna specjalistyczna wiedza. Ważniejsza jest ciekawość, spryt i spostrzegawczość oraz poczucie humoru.

Gra odbywa się w plenerze i wymaga sporo chodzenia, warto więc zadbać o wygodny strój i obuwie oraz coś przeciwdeszczowego. W przypadku gry nocnej przydadzą się dodatkowo latarki.

Jeśli choć jedna osoba w drużynie przebierze się w stylu retro to, choć nie jest to obowiązkowe, drużyna otrzyma bonusowy punkt.

WYZWANIE DODATKOWE DLA OTWARTYCH MĘŻCZYZN

Dodatkowe niespodzianki przewidujemy dla Panów, którzy najpiękniej przebiorą się za kobiety i to koniecznie w stylu retro z XIX lub pierwszej połowy XX wieku. Liczymy na Was chłopaki!

KTO ZA TYM STOI?

Organizatorami gry są: Urząd Miejski w Pszczynie i Pszczyńskie Centrum Kultury, a producentem wykonawczym firma Silesia Events. Partnerami gry są: Zagroda Wsi Pszczyńskiej, Pokazowa Zagroda Żubrów i Muzeum Prasy Śląskiej.

Sponsorami nagród są: Zamek Książ, Hotel i Restauracja Styl 70, Spa & Wellness Planeta 70,  Sztamfer Burger Bar, CH Stara Kablownia, Pub Club Pivnica, Pszczyńskie Centrum Kultury, Salon Orange, Śląskie Oblaty, MORiS Pszczyna, Zakłady Mięsne Henryk Kania, Hotel Piaskowy.