DETEKTYW PSZCZYŃSKI NA TROPIE

W sobotę 21 maja zapraszamy na czternastą edycję Gry Książęcej w Pszczynie. Celem gry jest popularyzacja miejsc i osób związanych z historią miasta, ze szczególnym uwzględnieniem rodziny Hochbergów. W tym roku uczestnicy gry zamienią się w detektywów legendarnej agencji Pinkertona, którzy zostali przysłani do Pszczyny, by dyskretnie i skutecznie rozwiązać pewną zagadkę. Gra jest częścią programu festiwalu Daisy Days w Pszczynie.

W duchu powieści Agathy Christie

Do udziału w tegorocznej edycji gry w szczególny sposób zapraszamy sympatyków klasycznych kryminałów w stylu retro. Nie będzie przemocy ani przelewu krwi. Będzie za to charyzmatyczny detektyw Pszczyński z agencji Pinkertona, który zaprosi uczestników do współpracy w rozwiązaniu pewnej zagadki. Pojawi się również kawalkada barwnych postaci z początków XX wieku, w tym książęca para – Jan Henryk XV Hochberg von Pless oraz jego żona, zwana księżną Daisy. Zagadka do rozwiązania została wymyślona specjalnie na potrzeby gry, natomiast wszystkie ciekawostki, które uczestnicy poznają w trakcie to porcja solidnej i fascynującej wiedzy o Pszczynie sprzed 100 lat. Udział w grze będzie także okazją do spaceru po okolicach Rynku i Zabytkowym Parku Pszczyńskim z jego najciekawszymi zakątkami.

Dla kogo gra

Do udziału w grze zapraszamy starszą młodzież i dorosłych. Udział dzieci nie jest wykluczony, jednak ze względu na tematykę gry, może być dla nich mniej wskazany.

Do udziału w imprezie nie jest potrzebna żadna specjalistyczna wiedza. Ważniejsza jest ciekawość, spryt i spostrzegawczość oraz poczucie humoru. Przyda się również strój dostosowany do warunków pogodowych, najlepiej z elementami w stylu retro. Nie jest to obowiązkowe, ale mile widziane – przebrania w duchu epoki to już wieloletnia tradycja związana z tą grą!

Jak wziąć udział w grze

W grze można brać udział w zespołach od 2 do 4 osób. Przynajmniej jedna osoba w zespole musi być pełnoletnia. Start pierwszej tury drużyn zaplanowany jest na 16.00, a kolejne tury będą rozpoczynać grę co 30 minut, czyli o 16.30, 17.00 i 17.30. W każdej turze w trasę wyruszy maksymalnie 50 osób. Drużyny będą miały maksymalnie 3 godziny na ukończenie gry i oddanie swojego raportu ze śledztwa.

Udział w grze jest bezpłatny, wymaga jednak rezerwacji miejsc. Rezerwacji można dokonywać drogą elektroniczną począwszy od niedzieli 15 maja od godziny 20.00 na stronie https://app.evenea.pl/event/grawpszczynie/. Rezerwacja potrwa do wyczerpania 200 miejsc w grze.

Jeśli w danym momencie miejsc w rezerwacji internetowej już nie ma to warto wrócić na stronę rezerwacji bliżej piątku 20 maja, bo ewentualne rezygnacje zgłoszone przez zespoły z wcześniejszymi rezerwacjami spowodują powrót wolnych miejsc do puli.

 Kto za tym stoi?

 Organizatorami gry są: Urząd Miejski w Pszczynie i Pszczyńskie Centrum Kultury, a producentem wykonawczym firma Silesia Events.